T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Of Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Of Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

HASTANEMİZDE AŞI YOĞUNLUĞU

Güncelleme Tarihi: 12/08/2021


    Hastanemiz de bu günlerde ciddi bir aşı yoğunluğu yaşanıyor. Konu ile ilgili bir açıklama yapan Başhekimimiz  Op. Dr. Şaban UYSAL  ilçemizi ve bölgemize il dışından ve yurt dışından gelen vatandaşlarımız COVİD-19 aşıları için hastanemize yoğun bir şekilde başvurmaktadır. Günde yaklaşık 400 civarında (Biontech ve Sinovac) hastanemizde yapılmaktadır’ dedi. Of İlçemizde daimi ikamet eden genç, orta yaş vatandaşlarımızın da COVİD-19 aşısına rağbet etmesini istiyor ve bekliyoruz.  Sadece tatile gelenlerin aşılanmasının yanında COVİD-19 Pandemisi ile mücadelede daimi ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızın da aşılanması bulaşı ve salgını önleme adına büyük önem taşımaktadır.

    Dr. UYSAL şöyle devam etti; ilçe olarak , toplum olarak tam bir bağışıklama sağlamak için tüm aşılanması uygun olan vatandaşlarımızı aşı olmaya davet ediyor ve bekliyoruz. Hastanemizde her gün gece 22:00 e kadar profesyonel ekiplerimizce Biontech ve Sinovac aşıları yapılmaktadır. Toplamda bu güne kadar yaklaşık 34.000 civarında COVİD-19 aşısı yapan bir hastaneyiz. Trabzon’da her iki aşıyı yapmaya başlayan ilk dört hastaneden biriyiz.

 Önümüzdeki günlerde muhtemelen maçlara ve toplu alanlara aşısı olmayan kişiler alınmayacaktır. Şimdiden aşımızı olalım diyoruz. Bölge ve ilçe  insanımızın COVİD-19 aşısına daha çok ilgi göstermesi bu virüse karşı ilçe olarak, Trabzon ili olarak ve Ülkemiz olarak başarı oranımızı artıracaktır.

   Dr. UYSAL son olarak; COVİD-19’a karşı aşılanmanın yanında maske, mesafe  ve hijyen üçlü sacayağından asla taviz vermez isek güzel günlerin bizi çok kısa zamanda beklediğini düşünüyorum diyerek sözlerini tamamladı. 

                                                                                                                                                                    OF D.H YÖNETİMİ


  

  • hastane.jpeg
  • DSCN4321.JPG