T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Of Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Of Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Özellikli Hizmetlerimiz

Güncelleme Tarihi: 09/09/2021YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ 

Tescil edildiği I. seviye yoğun bakım standartlarına uygun 6 yataklı yoğun bakım ünitesinde; yoğun bakım gereksinimi olan hastaların yaşamsal göstergelerinin izlendiği, hasta takip ve tedavisinin 24 saat esasına dayalı olarak kesintisiz sağlandığı yoğun bakım hizmeti verilmektedir.

HEMODİYALİZ ÜNİTESİ 

Hemodiyaliz ünitesinde, 11+1 cihaz ve yatağı ile hizmet verilmektedir. Diyaliz merkezimizden hizmet alan tüm hastalara ulaşım hizmeti de sağlanmaktadır.

EVDE SAĞLIK HİZMETLERİ 
Evde Sağlık Hizmetleri sunumu kapsamında ihtiyacı olan bireylere, evde sağlık hizmetinin etkin ve verimli bir şekilde uygulanmasını sağlar. 444 38 33 numaralı hat üzerinden “T.C. Sağlık Bakanlığı Evde Sağlık Hizmetleri İletişim Merkezi” ne hasta ve yakınları tarafından başvurular yapılabilmektedir. Evde sağlık hizmetleri Acil Servis Hizmetlerini kapsamamaktadır. 

Yaşlı veya yatağa bağımlı, ihtiyacı olan bireylerin muayene, tetkik, tahlil, tedavi, ağız ve diş sağlığı, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarının evinde ve aile ortamında sağlanması, bu kişilere ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek hizmetlerinin bir bütün olarak birlikte verilmesini sağlayan hizmetin bütünüdür. Bir tanı koyma birimi değildir. Mesai saatleri içerisinde ve randevu sistemiyle hizmet sunulmaktadır.

444 38 33 (444 EV DE) 

numaralı Evde Sağlık Hizmetleri Ulusal Çağrı Merkezine, hasta T.C kimlik no, adres ve telefon bilgileri paylaşılarak ilk başvuru yapılır. 444 38 33 nolu Ulusal çağrı merkezi aracılığı ile Evde Sağlık Hizmetlerine başvuru yapmış olan hastalara 24 saat içinde ulaşılır. Ev ziyaretine giden Evde Sağlık Hizmetleri ekibi hastayı değerlendirir ve hastanın Evde Sağlık Hizmeti alıp almayacağına karar verir. Hasta ve yakını bilgilendirilir. Hasta Evde Sağlık Hizmeti almaya uygunsa hizmet süreci hakkında ekip tarafından bilgi verilir. 

BEBEK DOSTU HASTANE:


SAĞLIKLI NESİLLER SAĞLIKLI GELECEK İÇİN ANNE SÜTÜ

 Sevgili anne adayları ve anneler bebeğinizin,ülkemizde önemli bir halk sağlığı sorunu haline gelen obeziteye yakalanmasını, şeker hastalığı, kalp damar hastalığı gibi kronik hastalıklarla yaşam kalitesini bozmasını istemiyor ve okulda daha başarılı olmasını istiyorsanız doğduktan hemen sonra başlayarak, ilk 6 ay sadece anne sütü, 6. Aydan sonra uygun ek beslenmeyle birlikte 2 yaş ve ötesine kadar onu anne sütü ile besleyin.

BAŞARILI EMZİRMENİN EN ÖNEMLİ ANAHTARI ÖNCELİKLE ANNENİN KENDİNE GÜVENMESİDİR !

 Başarılı emzirme, annenin bebeğini emzireceğini düşünmesi ve bunu başaracağına inanmasıyla başlar. Nasıl emzireceğini bilen anne kendine güven duyar.

Gebelik, doğum ve doğum sonrasında gebe okulu emzirme danışmanlarımızdan, çocuk polikliniğinden kadın doğum polikliniğinden, doğum salonu ve kadın doğum servislerimizden bilgi ve destek alabilirsiniz.

HAYATA EN İYİ BAŞLANGIÇ ANNE SÜTÜ